Novinky

17. 4. 2015

ČSSZ studentům přibližuje oblast sociálního zabezpečení. Zintenzivnila spolupráci s vysokými školami a univerzitami

ČSSZ letos „žije“ jubilejním rokem, který je ve znamení 25 let od jejího vzniku, a zároveň si připomíná 90 let od přijetí zákona o sociálním pojištění v tehdejším Československu. Přednášky o vzniku a činnosti ČSSZ budou mít její odborníci na akademické půdě několika vysokých škol a univerzit. Studentům tak bude moci snáze přiblížit důležitost sociálního zabezpečení.
17. 4. 2015

S novináři libereckého regionu se u kulatého stolu potkali zástupci OSSZ Liberec

Na Okresní správě sociálního zabezpečení Liberec se setkali novináři libereckého regionu s odborníky z této instituce. Témat k osvětové diskuzi bylo hned několik. Kulatý stůl se konal ve čtvrtek 16. 4. 2015 u příležitosti probíhajícího jubilejního roku, kdy si ČSSZ připomíná 25 let od svého vzniku.
17. 4. 2015

Oznámení OSSZ Jičín: V úterý 28. 4. 2015 budou mimořádně omezeny všechny služby pro veřejnost vyžadující výpočetní techniku

Z důvodu ohlášeného přerušení dodávky elektrické energie společností ČEZ Distribuce a.s. bude v úterý 28. 4. 2015 po celý úřední den zásadním způsobem omezen provoz OSSZ Jičín, včetně klientského centra. Pokladna pro výběr pojistného bude rovněž uzavřena.
7. 4. 2015

Oznámení ČSSZ: mimořádné omezení služeb pro veřejnost dne 22. 4. 2015

Z důvodu plánované odstávky elektrické energie musí klientské centrum při ústředí ČSSZ a call centrum pro důchodové pojištění ve středu 22. dubna 2015 odpoledne mimořádně omezit služby pro veřejnost.
2. 4. 2015

ČSSZ nově nabízí klientům možnost online objednání termínu na OSSZ. Pilotní provoz běží od letošního března

Další zkvalitnění služeb svým klientům nabízí ČSSZ v podobě systému pro online objednání schůzky na OSSZ. Jeho základní smysl spočívá v tom, že si lidé mohou schůzku na OSSZ naplánovat tak, aby jim termín vyhovoval co nejlépe a dobře zapadal do jejich časového rozvrhu. Možnost navštívit OSSZ bez předchozího objednání je pochopitelně zachována.
1. 4. 2015

Pro zájemce o osobní konzultaci k problematice česko-slovenských důchodů se uskuteční poradenský den

Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice i na Slovensku, budou mít možnost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Pro tuto skupinu osob připravila ČSSZ ve spolupráci se slovenskou Sociální pojišťovnou konzultační den. Ten se bude konat ve středu 15. 4. 2015, v sídle pobočky Sociálnej poisťovni Čadca.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
Online objednání na pracoviště

Důležitá sdělení

10. 2. 2015

Podání přehledu o výši pojistného (PVPOJ) pomocí mzdových programů

Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních programů doporučujeme, aby se v případě zamítnutí svého podání nejprve obrátili na dodavatele/výrobce svého programu, aby ověřili, že v těchto programech je implementováno takové zpracování elektronického podání (vytvoření datové věty) PVPOJ 2015, které je v souladu s pokyny (specifikací datové věty), zveřejněnými pro vývojáře na webových stránkách ČSSZ.
4. 2. 2015

Pojištění OSVČ

Služba Inventury OSVČ za rok 2014 je dostupná prostřednictvím internetové aplikace ePortál.
4. 2. 2015

Pojistné na sociální zabezpečení

Pro podání přehledu o výši pojistného odváděného za zaměstnance a za zaměstnavatele za leden 2015 a za následující měsíce roku 2015 je důležité používat aktuální tiskopis. Je k dispozici v nové interaktivní verzi. Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních (mzdové, účetní, personální) programů, doporučujeme, aby u dodavatele/výrobce jimi užívaného programu ověřili, že je aktuální podle parametrů roku 2015.