banner call centra
publikace

Novinky

1. 10. 2015

V úterý 13. a ve středu 14. října bude částečně omezen provoz klientského centra ČSSZ

V souvislosti s česko-německými konzultačními dny, které se budou konat v úterý 13. 10. a ve středu 14. 10. 2015 v prostorách klientského centra ústředí ČSSZ, v Křížové 25 v Praze na Smíchově, bude částečně omezen rozsah poskytovaných služeb klientům.
1. 10. 2015

Novinka: Od 1. října možnost online objednávání ke konzultacím v klientském centru ČSSZ v Křížové v Praze na Smíchově

Novou službu občanům zavádí od dnešního dne ČSSZ. Lidé si mohou online objednat termín konzultací v důchodových záležitostech v klientském centru při pražském ústředí v Křížové ulici.
25. 9. 2015

Předdůchod, náhradní doba pojištění, vyloučená doba. Tyto i další pojmy objasnili odborníci v Pardubicích

Novináři pardubického regionu se v pátek 25. září setkali s odborníky na OSSZ v Pardubicích. Ke kulatému stolu spolu zasedli u příležitosti čtvrtstoletí existence ČSSZ. Zástupce médií zajímaly situace, které klienti na OSSZ často řeší, a statistické údaje z regionu.
21. 9. 2015

OSSZ Trutnov se stěhuje do svého původního sídla. Úřední hodiny zde zahájí v úterý 29. září

Ve středu 23. září 2015 se uzavře dočasné sídlo Okresní správy sociálního zabezpečení Trutnov v ulici Horská 5. Důvodem je stěhování do nově zrekonstruované původní budovy za „bývalým okresem“. Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. září 2015 bude budova OSSZ Trutnov na adrese Horská 5 z důvodu stěhování pro veřejnost zcela uzavřena.
10. 9. 2015

Získaná doba důchodového pojištění a výdělky ovlivňují výši důchodu. I v olomouckém kraji novináře zajímaly hlavně důchody

Ve středu 9. září se setkali novináři olomouckého regionu s odborníky na OSSZ Olomouc. Zástupci médií byli pozváni k setkání u příležitosti čtvrtstoletí existence ČSSZ. Měli možnost seznámit se s činností úřadu a také shlédnout putovní výstavu ČSSZ v proměnách času. Novináři se odborníků ptali především na důchody.
3. 9. 2015

Počet postihů za porušení tzv. léčebného režimu meziročně stoupl. Nejvíce „hříšníků“ bylo v Plzeňském kraji

Výsledkem 82 012 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopných pojištěnců, které v prvním pololetí roku 2015 provedly OSSZ, bylo 1 707 postihů za jeho porušení. Je to o 247 případů více než ve stejném období loňského roku. Udělené sankce v konečném důsledku znamenají odnětí či snížení nemocenského. Za leden až červen letošního roku nejvíce postihů (244) udělily OSSZ v kraji Plzeňském. Jestliže bylo v daném období ukončeno 866 152 případů dočasné pracovní neschopnosti, byl zkontrolován zhruba každý desátý pojištěnec, který byl na tzv. neschopence.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
Online objednání na pracoviště

Důležitá sdělení

27. 8. 2015

e - Podání

e - Podání Přílohy k žádosti o dávku - upozornění pro klienty (vývojáře a SW firmy) V dubnu tohoto roku byla spuštěna nová služba NEMPRI15, která nahradila stávající službu NEMPRI10. V souladu s avizovaným ukončením souběhu služeb e - Podání NEMPRI10 s novou službou NEMPRI15 upozorňujeme, že od 1.9.2015 již nebude ČSSZ přijímat e - Podání NEMPRI10. Věříme, že přechodné období souběhu obou služeb (prodloužené z původně plánovaného jednoho měsíce na 5 měsíců) dalo všem dostatečný prostor na přechod k nové verzi NEMPRI15. Děkujeme za pochopení
10. 2. 2015

Podání přehledu o výši pojistného (PVPOJ) pomocí mzdových programů

Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních programů doporučujeme, aby se v případě zamítnutí svého podání nejprve obrátili na dodavatele/výrobce svého programu, aby ověřili, že v těchto programech je implementováno takové zpracování elektronického podání (vytvoření datové věty) PVPOJ 2015, které je v souladu s pokyny (specifikací datové věty), zveřejněnými pro vývojáře na webových stránkách ČSSZ.
4. 2. 2015

Pojištění OSVČ

Služba Inventury OSVČ za rok 2014 je dostupná prostřednictvím internetové aplikace ePortál.