banner call centra
publikace

Novinky

23. 7. 2015

Důchod není jen otázkou stáří. Může pomoci i v jiných vážných životních situacích

„Na důchod nemyslím, ten je ještě v nedohlednu“. Od absolventů i od lidí střední generace tuto nebo podobnou větu slýchají nejen pracovníci MSSZ poměrně často. Bývá to zpravidla reakce na informaci, že by průběžně měli věnovat pozornost dobám svého důchodového pojištění.
17. 7. 2015

Výplata sirotčího důchodu je vázána na řádné studium, proto je nutné ho doložit

Studentům nedávno skončil další školní či akademický rok. Pobírají-li sirotčí důchod, pro pokračování výplaty dávky je nutné doložit ČSSZ potvrzení o pokračování studia. ČSSZ během letních měsíců kontroluje trvání nároku na sirotčí důchody, někteří ze studentů proto mohou obdržet rozhodnutí o jeho odejmutí.
15. 7. 2015

Česko-německý konzultační den k důchodům se uskuteční v Pasově

Ve čtvrtek 23. 7. 2015 v německém Pasově proběhne v pořadí již 19. poradenský den týkající se důchodů a důchodového pojištění. Konzultace je určena především lidem, kteří pracují nebo pracovali v Německu i České republice. Právě oni mají možnost zde získat aktuální informace o důchodovém pojištění v obou státech a o stavu probíhajícího důchodového řízení.
9. 7. 2015

ČSSZ má nové interaktivní tiskopisy. Obsahují kontrolu vyplňovaných údajů

105 nových interaktivních tiskopisů připravila pro své klienty ČSSZ. Jejich poslední sérii nasadila ČSSZ na svém ePortálu 1. července. Hlavní výhodou nových tiskopisů je logická kontrola vyplňovaných údajů, která upozorní na případné chyby či neúplné vyplnění, a jednoduché odeslání do ČSSZ nebo příslušné OSSZ.
9. 7. 2015

Novináři diskutovali s odborníky OSSZ Jihlava. Zaujaly hlavně mýty o důchodech

Jihlava byla místem dalšího setkání zástupců ČSSZ s regionálními novináři. Neformální setkání se konalo u příležitosti čtvrtstoletí existence ČSSZ ve středu 8. července na jihlavské OSSZ, aby přítomným novinářům odborníci OSSZ přiblížili oblast důchodů, dávek nemocenského pojištění a další agendu úřadu.
7. 7. 2015

O důchodech rozhoduje ČSSZ bez průtahů a rychle. V průměru za 40 dnů

Lidi v předdůchodovém věku zajímá, jakou dobu trvá vyřízení žádosti o důchod. Chtějí se ujistit, že na rozhodnutí o důchodu nebudou muset čekat neúměrně dlouho. Ačkoliv má ČSSZ na vydání rozhodnutí o přiznání důchodu zákonných 90 dní, rozhoduje v mnohem kratší lhůtě, a to za 40 dnů.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
Online objednání na pracoviště

Důležitá sdělení

10. 2. 2015

Podání přehledu o výši pojistného (PVPOJ) pomocí mzdových programů

Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních programů doporučujeme, aby se v případě zamítnutí svého podání nejprve obrátili na dodavatele/výrobce svého programu, aby ověřili, že v těchto programech je implementováno takové zpracování elektronického podání (vytvoření datové věty) PVPOJ 2015, které je v souladu s pokyny (specifikací datové věty), zveřejněnými pro vývojáře na webových stránkách ČSSZ.
4. 2. 2015

Pojištění OSVČ

Služba Inventury OSVČ za rok 2014 je dostupná prostřednictvím internetové aplikace ePortál.
4. 2. 2015

Pojistné na sociální zabezpečení

Pro podání přehledu o výši pojistného odváděného za zaměstnance a za zaměstnavatele za leden 2015 a za následující měsíce roku 2015 je důležité používat aktuální tiskopis. Je k dispozici v nové interaktivní verzi. Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních (mzdové, účetní, personální) programů, doporučujeme, aby u dodavatele/výrobce jimi užívaného programu ověřili, že je aktuální podle parametrů roku 2015.