Banner publikace

Novinky

7. 4. 2014

Trestní oznámení i za hrubé výhrůžky a vulgární urážky. ČSSZ útoky na posudkové lékaře již nebude tolerovat.

Okresní soud v Klatovech začátkem dubna rozhodl v případu, který se udál v srpnu loňského roku, kdy žena napadla a zranila nožem posudkovou lékařku. Za fyzický útok byla žena shledána vinnou a odsouzena k tříletému vězení s podmínečným odkladem na čtyři roky.
3. 4. 2014

Ministryně práce a sociálních věcí se seznámila s fungováním ČSSZ

Ve čtvrtek 3. 4. 2014 navštívila ústředí ČSSZ ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun jí představil úřad jako stabilizovanou instituci, vysoce výkonnou a klientsky zaměřenou, která zajišťuje v maximální míře kvalitní a dostupné veřejné služby občanům.
1. 4. 2014

OSSZ České Budějovice má od dnešního dne nového ředitele

Do vedení Okresní správy sociálního zabezpečení České Budějovice byl dnes jmenován Ing. Vladimír Blecha. Ve funkci ředitele OSSZ střídá JUDr. Miluši Stehlíkovou, která po 12 letech v čele úřadu odchází do důchodu. Nový ředitel si předsevzal pokračovat v budování spolupracujícího týmu, kterému je vlastní vstřícný přístup ke klientům a poskytování vysoce odborných služeb.
26. 3. 2014

Svátky v roce 2014 přinesou důchod některým důchodcům dříve

Státní svátky, dny pracovního klidu a svátky stanovené zákonem změní v tomto roce některé výplatní termíny důchodů, které klientům zasílá ČSSZ. Ve všech případech změn výplatních termínů obdrží klienti důchod o den nebo dva dříve.
26. 3. 2014

Tradiční česko-německé konzultační dny k důchodům se blíží

Již 16. česko-německé konzultační dny k důchodům se uskuteční v úterý 8. a ve středu 9. dubna 2014 ve Frankfurtu nad Mohanem. Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice a v Německu, zde získají aktuální informace o důchodovém pojištění v obou státech i o stavu probíhajícího důchodového řízení.
25. 3. 2014

Publikace dat statistických ročenek ve standardu otevřených dat. Projekt, při kterém své kapacity spojí ČSSZ a VŠE

V březnu letošního roku se v ústředí ČSSZ uskutečnila prezentace ambiciozního projektu „Otevřená data“, na jehož realizaci se podílí tým specialistů pod vedením pracovníků FIS VŠE a jenž je financovaný Technologickou agenturou ČR. Projekt si klade za cíl odzkoušet nové techniky a metody, jak publikovat data způsobem optimálně využitelným pro ostatní subjekty veřejné správy a široké veřejnosti.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Důležitá sdělení

11. 2. 2014

OSVČ

Interaktivní formulář "Přehled OSVČ" za rok 2013 ve formátu zfo i pdf je ke stažení v sekci Tiskopisy OSVČ.
23. 1. 2014

Aktuální informace pro OSVČ, které jsou účastné nemocenského pojištění

Pro potřeby snadnější orientace v problematice stanovení měsíčního základu NP OSVČ (novelizovaného ustanovení § 5b odst. 3 zákona č. 589/1992 Sb., účinného od 1. 1. 2014) a bezproblémového provádění nemocenského pojištění OSVČ uvádí ČSSZ konkrétní návod, jak postupovat při stanovení měsíčního základu NP OSVČ.
10. 1. 2014

Nově jsou ze zákona důchodově a nemocensky pojištěni další zaměstnanci

Nejenom zaměstnanci, ale i další osoby s příjmy zdaňovanými jako příjmy ze závislé činnosti (které současně nejsou od této daně osvobozeny) jsou od 1. 1. 2014 ze zákona účastny nemocenského a důchodového pojištění.