Banner publikace

Novinky

18. 4. 2014

ČSSZ připomíná, kdy je možné čerpat ošetřovné

Zákon o nemocenském pojištění pamatuje na situace, kdy se rodiče musejí z vážných důvodů postarat např. o svého potomka. ČSSZ připomíná, kdo a v jakých situacích může čerpat ošetřovné.  Za uplynulý rok ČSSZ evidovala 362 132 případů ošetřovného a vyplatila na této dávce 0,84 miliardy Kč. Ve 22 % případů čerpali ošetřovné muži.
17. 4. 2014

Pouze pobírání plného invalidního důchodu a invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně se hodnotí pro nárok na starobní důchod a jeho výši

Mezi lidmi s přiznaným invalidním důchodem je rozšířen mýtus, že se jim doba, po kterou invalidní důchod pobírají, automaticky započítává do doby pojištění pro nárok na starobní důchod. To, že se doba pobírání invalidního důchodu pro invaliditu prvního nebo druhého stupně, dříve částečného invalidního důchodu, do starobního důchodu nezapočítá, lidé často s překvapením zjišťují, až když o starobní důchod zažádají.
16. 4. 2014

Motorem spolehlivé a kvalitní práce jsou schopní pracovníci. Chod úřadu je toho důkazem

ČSSZ v uplynulých několika letech úspěšně stabilizovala procesy vyřizování svých zákonem daných agend a poté se zaměřila na vytváření nástrojů na sledování výkonu a řízení, aby úřad řádně fungoval ve prospěch veřejnosti. Klientský přístup byl a zůstává pro ČSSZ a její pracovníky jednou z hlavních priorit. Na celorepublikové poradě, která se v úterý 15. dubna 2014 konala v pražském ústředí ČSSZ, vedení úřadu dále hovořilo o úkolech na rok 2014.
7. 4. 2014

Trestní oznámení i za hrubé výhrůžky a vulgární urážky. ČSSZ útoky na posudkové lékaře již nebude tolerovat.

Okresní soud v Klatovech začátkem dubna rozhodl v případu, který se udál v srpnu loňského roku, kdy žena napadla a zranila nožem posudkovou lékařku. Za fyzický útok byla žena shledána vinnou a odsouzena k tříletému vězení s podmínečným odkladem na čtyři roky.
3. 4. 2014

Ministryně práce a sociálních věcí se seznámila s fungováním ČSSZ

Ve čtvrtek 3. 4. 2014 navštívila ústředí ČSSZ ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun jí představil úřad jako stabilizovanou instituci, vysoce výkonnou a klientsky zaměřenou, která zajišťuje v maximální míře kvalitní a dostupné veřejné služby občanům.
1. 4. 2014

OSSZ České Budějovice má od dnešního dne nového ředitele

Do vedení Okresní správy sociálního zabezpečení České Budějovice byl dnes jmenován Ing. Vladimír Blecha. Ve funkci ředitele OSSZ střídá JUDr. Miluši Stehlíkovou, která po 12 letech v čele úřadu odchází do důchodu. Nový ředitel si předsevzal pokračovat v budování spolupracujícího týmu, kterému je vlastní vstřícný přístup ke klientům a poskytování vysoce odborných služeb.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Důležitá sdělení

11. 2. 2014

OSVČ

Interaktivní formulář "Přehled OSVČ" za rok 2013 ve formátu zfo i pdf je ke stažení v sekci Tiskopisy OSVČ.
23. 1. 2014

Aktuální informace pro OSVČ, které jsou účastné nemocenského pojištění

Pro potřeby snadnější orientace v problematice stanovení měsíčního základu NP OSVČ (novelizovaného ustanovení § 5b odst. 3 zákona č. 589/1992 Sb., účinného od 1. 1. 2014) a bezproblémového provádění nemocenského pojištění OSVČ uvádí ČSSZ konkrétní návod, jak postupovat při stanovení měsíčního základu NP OSVČ.
10. 1. 2014

Nově jsou ze zákona důchodově a nemocensky pojištěni další zaměstnanci

Nejenom zaměstnanci, ale i další osoby s příjmy zdaňovanými jako příjmy ze závislé činnosti (které současně nejsou od této daně osvobozeny) jsou od 1. 1. 2014 ze zákona účastny nemocenského a důchodového pojištění.