banner publikace

Novinky

11. 12. 2014

Důchody splatné na Štědrý den vyplatí ČSSZ o den dříve

Přelom roku opět mění některé termíny výplaty důchodů.
11. 12. 2014

Od ledna 2015 se valorizují všechny druhy důchodů i příplatky k důchodům

Od lednové splátky roku 2015 se zvýší všechny důchody vyplácené z českého důchodového systému, které byly přiznány před 1. 1. 2015. Zvýšení provede ČSSZ automaticky, není potřeba o ně žádat. K 30. 9. 2014 ČSSZ vyplatila bezmála 3,5 milionu důchodů.
10. 12. 2014

Oznámení o provozu pokladen

V pondělí 22. 12. a 29. 12. a ve středu 31. 12. 2014 budou zcela uzavřeny pokladny OSSZ (v Praze Pražské, v Brně Městské - OSSZ) pro výběr pojistného na sociální zabezpečení v hotovosti. Klienti, kteří budou chtít v uvedené dny zaplatit pojistné, mohou využít k zaplacení pojistného bankovní převod nebo složenku na přepážce České pošty.
4. 12. 2014

ČSSZ objasňuje nejedny mýty o invalidních důchodech

Úraz nebo vážná nemoc bohužel mohou zasáhnout do života každého z nás. A někdy s tak vážnými následky, které vedou až k invaliditě. Lidé v této složité životní situaci, kdy nepříznivý zdravotní stav omezuje nebo dokonce znemožňuje jejich pracovní uplatnění, často vychází z mýtů, které kolem invalidních důchodů panují.
3. 12. 2014

Cíl zůstává stále týž: ČSSZ rozvíjí svoji pozici proklientsky orientovaného úřadu, důsledně hájícího zájmy státu

ČSSZ hraje nezastupitelnou úlohu v oblasti důchodového a nemocenského pojištění. Zaměstnanci přicházejí do kontaktu s lidmi v nejrůznějších životních situacích. Naplňování strategie úřadu, jehož nezanedbatelnou agendu tvoří právě přímý kontakt s lidmi, bylo proto jedním z hlavních témat prosincové celorepublikové porady vedení ČSSZ.
28. 11. 2014

Jste ve věku, kdy uvažujete o odchodu do důchodu? A přitom si nejste jisti, zda máte „odpracované“ potřebné roky? Žádejte ČSSZ o informativní list důchodového pojištění

Nejen dosažený věk rozhoduje o nároku na důchod. Důležité jsou i „odpracované“ roky. Pokud si nejste jisti, kolik máte odpracováno, pomůže vám ČSSZ. Zdarma vypracuje informativní osobní list důchodového pojištění, který obsahuje doby zaměstnání, tedy pojištění potřebné pro přiznání důchodu.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Důležitá sdělení

19. 9. 2014

Smlouva o sociálním zabezpečení mezi Českou republikou a Ruskou federací

Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o sociálním zabezpečení, podepsaná dne 8. prosince 2011, vstoupí v platnost dne 1. listopadu 2014. K její aplikaci byl sjednán prováděcí dokument – Ujednání mezi Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Ministerstvem práce a sociální ochrany Ruské federace, které bylo podepsáno dne 8. srpna 2014.
27. 8. 2014

Smlouva o sociálním zabezpečení mezi Českou republikou a Indickou republikou

Smlouva o sociálním zabezpečení mezi Českou republikou a Indickou republikou, podepsaná dne 8. 6. 2010 (dále jen „Smlouva“), vstoupí v platnost dne 1. září 2014. K jejímu provádění bylo sjednáno Správní ujednání, které vstupuje v platnost současně se Smlouvou.
2. 6. 2014

Informace pro příjemce důchodů z České republiky, které jsou zasílány na bankovní účty v Bulharsku

V červnu 2014 obdrží ti příjemci důchodů, kterým je důchod vyplácen z České republiky na jejich bankovní účet v Bulharsku, naposledy poštou od ČSSZ vytištěný tiskopis Potvrzení o žití. ČSSZ jim společně s tímto tiskopisem zašle i dopis s oznámením o změně systému výplat důchodů z České republiky na bankovní účty v Bulharsku.